Jak zrobić domowe gofry

Kto nie lubi gofrów, ręka w górę?? No właśnie, chyba każdy je lubi.

Jednak nie jadamy ich zbyt często. Przeważnie możemy je kupić gdzieś w przydrożnych budkach, małych sklepikach na mieście, czy na wakacjach w nadmorskich kurortach. Ceny do najtańszych również nie należą. Pamiętam jak dziś, chyba w Łebie za gofra ze śmietaną i borówkami amerykańskimi zapłaciłam 16 złotych.

Tak, tak 16 złociszy.

Może więc lepszym sposobem, a na pewno bardziej ekonomicznym, na to by się cieszyć na co dzień z gorących wafli jest zakup domowej gofrownicy. Wydatek będzie jeden, a radości przez wiele dni. Urządzenie to będzie na pewno znakomitym prezentem gwiazdkowym czy ślubnym dla młodej pary, nie tylko dla miłośników chrupiących gofrów, ale także dla rodzin z dziećmi czy okazjonalnych zjadaczy wafli nad morzem. Szczególnie najmłodsi są zagorzałymi fanami chrupiących gofrów. Gofrownica zrobi również furorę na przyjęciu, gdzie na bieżąco możemy przygotowywać kolejne porcje. Układamy na stole kilka dodatków i każdy dobiera je pod swój gust. Sukces gwarantowany.

Gofrowy deser
Gofrowy deser

Jednak aby gofry miały tą swoją zachwycającą chrupkość, muszą być dobrze wypieczone. Zapewni to tylko urządzenie z odpowiednią siłą. Zbyt niska moc sprawi, że nasze wafle będą niedopieczone i gumowe. A kto by takie chciał jeść? Więcej o parametrach i o tym na co zwracać uwagę wybierając gofrownicę przeczytacie tu u nas. Z moich doświadczeń mogę tylko podpowiedzieć, że u nas kompletnie nie sprawdziły się modele robiące serduszkowe gofry oraz te z motywem myszki Miki. Były ładne z zewnątrz, ale w użytkowaniu to totalna klapa. Upieczone gofry nie chciały w ogóle odchodzić od ścianek. A część z nich miała surowe ciasto w środku.

Gofry to nie tylko słodki deser. Z równym powodzeniem zrobimy także wytrawne wafle. Do ciasta możemy dodać startą cukinię, paprykę, sery czy wędlinę i szpinak. Oczywiście do ciasta nie dodajemy wówczas cukru. Takie wytrawne gofry mają swój urok i swoich zwolenników. Dla każdego coś miłego.

Author :

0 thoughts on “Jak zrobić domowe gofry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *