Gofry z gofrownicy to dobra zabawa!

Przyjęcia dziecięce obecnie w dużej mierze odbywają się poza domem. Już od kilku lat panuje moda na organizowanie spotkań w specjalnych dziecięcych salkach np. w popularnych placach zabaw ze zjeżdżalniami i plastikowymi kulkami. Można także wynająć pomieszczenie w jednej z bardziej znanych sieci fast foodowych. Wszystko to ma ułatwić rodzicom organizację co ważniejszych uroczystości dziecięcych. Przy czym, stawia się wówczas przede wszystkim na zabawę najmłodszych, przy mniejszej uwadze dotyczącej posiłków, jakie wtedy są serwowane dzieciom. Tego typu przyjcie jest idealnym wyjściem dla mocno zapracowanych rodziców.

Gofry z gofrownicy
Gofry z gofrownicy

Domowe przyjęcia

Kiedy jednak chcemy zorganizować przyjęcie naszej pociechy w domu, wyzwanie jest znacznie większe. Po pierwsze musimy zastanowić się ile osób jesteśmy w stanie ugościć. Zależy to w głównej mierze od tego jaką ilością miejsca dysponujemy. W jednopokojowym mieszkaniu ciężko będzie rządzić imprezę dla czwórki dzieci wraz z ich rodzicami. Musimy także zaplanować menu, co wcale nie jest takie oczywiste, jeśli chodzi o maluchy. W zależności od grupy wiekowej, upodobania bywają różne. Nastolatkom zdecydowanie wystarczą czipsy, paluszki, żelki oraz zamówiona pizza, jako główny posiłek. Z kolei u młodszych dzieciaków sprawa jest nieco gorsza. By nie karmić ich śmieciowym jedzeniem warto zawczasu zaplanować poczęstunek. Mogą to być własnoręcznie upieczone ciasteczka, babeczki – muffiny z owocami i kolorową posypką,czy coraz modniejsze cake-popsy, czyli lizaki z ciasta w polewie. Można pokusić się o przygotowanie popcornu lub waty cukrowej, czy domowych lodów. Do tego potrzebne będą nam specjalne, aczkolwiek dostępne już w sklepach domowe maszyny. Czasem można tego typu sprzęt wynająć lub pożyczyć od znajomych. Większość dzieci, jak i dorosłych przepada za goframi, warto więc rozważyć zakup gofrownicy, która z pewnością posłuży nam nie tylko na to jedno przyjęcie. Chrupki kukurydziane będą zdrowszą wersją smażonych czipsów. Dobrze jest położyć na stół paterę z pokrojonymi i umytymi owocami. Ich kolory oraz różnorodność powinny skutecznie przyciągnąć małe rączki. Najważniejszy jest także tort, który im bardziej fikuśny, tym mocniej przyciąga wzrok biesiadników. Do picia najlepsza i najzdrowsza będzie woda. By jednak nie było zbyt nudno, można dodać do niej owoce czy zrobić domową lemoniadę. Wówczas kontrolujemy ilość cukru, którą trzeba dodać do tego napoju. Kupne, pokolorowane picie jest niestety przepełnione niepotrzebnie słodyczą.

Rozrywka

Oprócz poczęstunku, trzeba zadbać o zabawę i rozrywkę. W zależności od wieku mogą to być różnego rodzaju gry i zabawy. Jeśli posiadamy ogród warto chociażby pożyczyć trampolinę, wyciągnąć dmuchany materac z wodą (latem) czy kupić zestaw do malowania twarzy. Na zewnątrz czasem wystarczy piłka czy większe opakowanie kredy, by zająć dzieciaki. W razie nie pogody sprawdzą się gry planszowe, rebusy i łamigłówki, do których można wciągnąć także dorosłych. Jeśli urządzamy konkursy, to trzeba zadbać o drobne nagrody. Nastolatków można trochę rozruszać grą przed konsolą z czujnikiem ruchu. Jako koło ratunkowe, kiedy nic nie wypali, albo pogoda jest okropna, możemy potraktować film/bajkę na DVD. Ale to oczywiście w ostateczności.

Oprawa

Ważne by również zadbać o odpowiednie dekoracje. Jeśli jest to tematyczne przyjęcie np. piraci, można aktualnie w sklepach znaleźć odpowiednie gadżety i zastawę w konkretnym wzorze. Świetnie sprawdzą się papierowe i plastikowe naczynia, które są lekkie i nietłukące, a po imprezie nie ma wielogodzinnego mycia naczyń. Standardowo przydadzą się balony, serpentyny i urocze czapeczki. Jednak tego typu wersji nie polecamy jeśli chodzi o nastolatków, którzy nazwą to kompletną żenadą 😉 Przed przyjęciem dziecko samodzielnie lub pod naszą opieką może także rozdać zaproszenia, które np. samo wykonało.

Author :

0 thoughts on “Gofry z gofrownicy to dobra zabawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *